Борусия Дортмунд вече е лидер в Германия

Борусия Дортмунд вече е лидер в Германия, след като победи Хайденхайм с 4:2 в мач от третия кръг на Бундеслигата. Дониел Мален откри резултата в 12-ата минута след асистенция на Карим Адейеми, а пет минути по-късно крилото вкара за 2:0. В 41-ата минута Адейеми отново се разписа, след като Марвин Пирингер бе вкарал за 1:2. В 66-ата минут и Марсел Забитцер отбеляза гол, но той бе отменен заради игра с ръка на австрийския национал. Хайденхайм върна още един гол от дузпа, реализирана от Максимилиан Бройниг за нарушение на Никлас Зюле. В третата минута на продължението на двубоя и Борусия получи 11-метров наказателен удар, а Емре Джан оформи крайното 4:2.

"Това беше заслужена победа и много добър старт за нас, но след това намалихме оборотите. Казах на моите играчи, че Хайденхайм няма да се откаже. Така че трябваше да продължим да пресираме", каза наставникът на Борусия Нури Шахин на пресконференция.

"Имахме няколко възможности и можехме да решим всичко по-рано, но се справихме добре с напрежението", добави още той.