Ботев Пловдив с прекрасен старт в Лига Европа, Панатинайкос ще е следващото предизвикателство

Ботев (Пловдив) завърши 2:2 с Марибор в реванша от първия квалификационен кръг на Лига Европа и след успех с 2:1 в първия мач продължава напред в турнира. Носителят на Купата на България ще се изправи срещу Панатинайкос във втория квалификационен кръг.
Още във 2-ата минута Пиюс Ширвис се опита да застраши българската врата, стреляйки покрай нея. Секунди след това Самуел Акере прати топката в ръцете на вратаря на домакините Ажбе Юг. В 12-ата минута звездата Йосип Иличич стреля неточно в аут, след което Ян Репас, който получи пас от Иличич, откри резултата за словенския тим. В 39-ата минута Иличич беше изведен отдясно, опита центриране, но топката рикошира в Йонас Там и нацели напречната греда, илизайки в корнер. В 41-ата минута вратарят на ботев Матвей Игонен спаси удар на Макс Бершич с глава. Така завърши първата част.
В 47-ата минута Ботев изравни за 1:1 с гол на Кристиан Нвачукву. Нигериецът, който влезе като резерва при смяната на Никола Илиев, получи извеждащ пас от Ивелин Попов и стреля по земя, топката се отби в гредата и влезе в мрежата на вратата на Юг. В 60-ата минута Ботев поведе с 2:1, след като Константинос Балоянис проби отляво и подаде на Кристиан Нвачукву, който асистира на Антъни Уджа за гола. В 80-ата минута резервата на Марибор Етиен Беугре вкара за 2:2. Въпреки ремито днес българският тим продължава в следващия кръг на груповата фаза на турнира.

На стадиона присъстваха над 8000 души, от които над 500 бяха фенове на българския тим.