ЦСКА 1948 ще играе в 3-и квалификационен кръг на Лига на конференциите след 1:1 с Будучност

Будучност и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 в реванша от втория предварителен кръг на Лига на конференциите след продължения, след което българският тим ще играе и в третия квалификационен кръг в турнира. "Червените" спечелиха първия мач с 1:0, а сега на "ДГ Арена" условията не бяха перфектни за футбол.

В 21-ата минута ЦСКА 1948 можеше да поведе, след като Бирсент Карагарен подаде на Талис, той изведе Илиевски, но защитник на черногорците изчисти. Топката попадна у Радослав Кирилов, който центрира към Карагарен, той стреля, но неточно. В 29-ата минута вратарят Маринов спаси удар на Вукотич. Илиевски пък стреля с глава, но в аут. Веднага след това играч на Будучност нацели гредата след шут отдалеч на Милан Вукотич. В последните секунди на първата част Талис стреля от 25 метра, но стражът на Будучност Милан Миятович изби в корнер.

Още в началото на второто полувреме Бирсент Карагарен подаде към Талис, който стреля високо в аут. В 64-ата минута Будучност си поведе топката, пподаде, след като Милан Вукотич стреля от 20 метра, а Владимир Перишич бе точен с глава. 4 минути преди края на редовното време Талис центрира от корнер в наказателното поле на Будучност, Касиано Бузон засече и стреля, но Миятович отново спаси. В последните секунди българският страж Маринов изби опасен удар на Стефан Джуканович. Така редовното време завърши 1:0 в полза на Будучност, което прати мача в продължения заради успеха със същия резултат на българския тим в първия мач.

В 102-ата минута на продълженията ЦСКА 1948 нанесе своя удар. Касиано Бузон владееше топката и изведе резервата Евгений Сердюк, който вкара за 1:1. Само 3 по-късно Джуканович можеше да вкара гол с пета, но стреля в аут.

Българският тим ще се изправи срещу кипърския Пафос в третия квалификационен кръг на турнира.