Директор на Атлетико обвини Реал в натиск над реферите

Изпълнителният директор на Атлетико Мигел Анхел Гил Марин обвини Реал Мадрид в години натиск върху реферите. Думите му са цитирани от официалния сайт на Атлетико.

„Тези, които вземат решения, знаят какво ги очаква, ако наранят Реал Мадрид със съдийска грешка. Воденето на кампании срещу тези, които им вредят, е често срещано явление“, каза функционерът. Той добави, че не търси оправдания за неуспехите на отбора си, но отбеляза, че съдийските решения в мача за Купата на Испания са ощетили играчите на Атлетико.

Реал Мадрид победи Атлетико Мадрид с 3:1 у дома в четвъртфиналите на Купата на страната. Недоволството на гостите предизвика отказът на рефера да изгони халфа на Реал Мадрид Дани Себальос в 71-ата минута на срещата. Играчът, който вече имаше жълт картон, направи нарушение в наказателното поле. Вместо това защитникът на Атлетико Стефан Савич беше изгонен в продълженията, като получи два картона за няколко минути.

В момента Реал Мадрид е на второ място в класирането на Испанската лига, като е зад Барселона. Атлетико е на четвърто място. На 1 ноември 2022 г. клубът постави своя антирекорд в Шампионската лига, като завърши на последно място в групата си за първи път.