Дори мадридският "Марка" призна: Много ясна дузпа за Барса, която Винчич трябваше да посочи

Испанските медии са бесни след странната загуба на Барселона от Интер в групата на смъртта в Шампионска лига. Каталунският вестник "Спорт" е готов да личнува съдията на мача, който не отсъди чиста дузпа за тима на Шави Ернандес в края на срещата.

"Новата Барса е проект в процес на изграждане. И като всички проекти, той е недовършен. Оформя се мач след мач. Трупане на опит и, разбира се, учене от грешките. Шави ръководи тази нова Барса с футболен модел, който е роден от смесица от влияния, но има общ знаменател: доминация и контрол. Шави иска неговата Барса да бъде главният герой, да владее топката и да играе в противоположното поле. Шави иска неговата Барса да бъде нападателна и смела. При всякакви обстоятелства. Адаптиране към съперника, за да бъде винаги по-добър и да има повече възможности за победа. Това беше неговият подход за решаващия мач от Шампионската лига срещу Интер.

Шави беше наясно с важността на трите точки, както и с важността на изпращането на посланието към Европа, че Барса се завръща. Пробва го в Мюнхен. Но му липсваше ефективност в удара и в крайна сметка плати с несправедливо поражение срещу отбора на Байерн, който едва превъзхождаше за десет минути. Същото нямаше как да се случи на Сан Сиро. Защото нов провал може сериозно да застраши класирането за осминафиналите. А това беше недопустимо след последните неуспехи на континента, особено миналия сезон, когато каталунците дори не успяха да излязат от груповата фаза. Трябваше да се постигне победа, за да се покаже, че този нов проект има настояще и най-вече - бъдеще.

Барса тръгна в атака. С най-добрите си оръжия. Но катастрофира пред страхотната италианска защита. Домино, да. Макар и трудно генерирани опасности през първото полувреме. Дембеле опита всичко и нищо не се получи. Но поне опита. Защото Рафиня остана незабелязан. А Левандовски не получи топка. За да завърши усложняването на нещата, Интер отбеляза гол в добавеното време. Дембеле продължи да настоява да вкара през второто полувреме и най-добрите шансове дойдоха от него, но чиста дузпа, която не беше отсъдена, попречи на Барса да постигне поне заслужено равенство. Барса не беше добра, но реферът беше по-лош.

Шампионската лига е сложна след две поредни загуби и сега следващата сряда мачът на Камп Ноу срещу Интер ще бъде финал. Ще си струва каталунците да спечелят само ако са още живи", написа в коментара си вестникът.

Дори мадридският вестник "Марка" отбелязва: "В 92-ата минута играчите на Барселона поискаха дузпа в полето на Интер заради Дъмфрис. Ход , анализиран от Паоло Фернандес по радио MARCA: „Играчът на Интер протегна ръката си в очевидно неестествена позиция. Барселона трябва да поиска обяснения. Това е много ясна дузпа, която Винчич трябваше да посочи в една много лоша вечер за словенския рефер".

"Ядосан съм и възмутен от ситуацията, която трябваше да преживеем, това е несправедливост. Съдиите трябва да говорят и да се обясняват, ние нищо не разбираме. Вярно е, че се събудихме късно, имахме добри последни 30 минути, ние ги затворихме, но ни липсваше динамика. Не материализирахме шансовете", обясни Шави Ернандес, който отрече това да е най-лошият мач на Барса този сезон.

Що се отнася до съдията, треньорът призова - както направи преди мача - да дава обяснения. "Реферът трябваше да ни даде обяснение. За мен е много ясно. Той не пожела да ми даде никакви обяснения и аз останах с чувството, че нищо не разбирам. Трябваше да изиграем мача по-добре, това е турнирът на шампионите", призна наставникът на тима.

"Липсваше ни ритъм и циркулация, особено през второто полувреме, но трябва да се критикуваме. Заслужавахме повече, вече ни се случи в Мюнхен, но това е футболът. Това е Шампионската лига и трябва да играем с по-голям интензитет .. липсвайки този талант, това последно добро решение, можехме да стреляме повече извън зоната... жалко", посочи треньорът на "блаугранас", който призна, че "остават три финала".

Португалският вестник "А Бола" също отбелязва: "В края на мача гостите протестираха срещу игра с ръка, тъй като холандецът Дънфрис докосна топката в голямото наказателно поле, но противоречивият съдия не отсъди дузпа, въпреки подкрепата на VAR."

В крайна сметка Барселона загуби двубоя с Интер с 0:1 и остава трети в класирането с 3 точки. Байерн Мюнхен е лидер с 9, Интер е втори с 6. Виктория Пилзен е последен с 0 точки.