Фаворитът за "Златната топка" се събуди и донесе обрат на Реал Мадрид срещу Борусия Дортмунд

Реал Мадрид победи с 5:2 Борусия Дортмунд в поредната луда нощ на тима на Карло Анчелоти в Шампионската лига. В мач от третия кръг на груповата фаза "кралете" направиха обрат. Германците уверено поведоха на "Bернабеу" с 2:0 през първото полувреме с головете на Дониел Мален в 30-ата и на Джейми Боно-гитенс в 34-ата минута. След ужасното си първо полувреме "белите" се събудиха и в 60-ата минута Антонио Рюдигер започна натиск над съперника, вкарвайки гол за 1:2. Само 2 минути след това Винисиус отбеляза попадение и изравни за 2:2. В 83-ата минута Лукас Васкес хвърли трибуните в екстаз, отбелязвайки за 3:2, а в 86-ата минута отново фаворитът за "Златната топка" тази години Вини Жуниор бе точен за 4:2. В продължението отново той отбеляза хеттрик и оформи крайния резултат.

В друг мач от този кръг Арсенал победи Шахтьор Донецк с 1:0 след автогол на Дмитро Ризник. "Артилеристите" изпуснаха и дузпа чрез Леандро Тросар в 77-ата минута.

Астън Вила изненада Болоня и като домакин спечели срещата си с 2:0. Голмайстори в двубоя бяха Джон Макгин в 55-ата и Джон Дюран в 64-ата минута.

Германският Щаутгарт пък попари Ювентус, като го надигра с 1:0. Драмата се случи в последните минути, след като в 84-ата Данило от италианския тим бе изгонен за втори жълт картон, а Енцо Мило изпусна дузпа за германците, но съотборникът му Билал Ел Туре донесе успеха на Щутгарт в продължението.

Пари Сен Жермен и ПСВ Айндховен пък завършиха 1:1. Ноа Ланг в 34-ата минута бе точен за гостите, а Ашраф Хакими в 55-ата минута измъкна французите от поражение.

В друг мач от кръга Жирона надигра Слован Братислава с 2:0. Мигел Гутиерес откри резултата в 42-ата минута, а Хуанпе оформи крайното 2:0 в 73-ата. Домакините получиха и дузпа, но Кристиан Стуани я изпусна минута преди края на двубоя.

В последния късен мач днес Спортинг Лисабон победи Щурм Грац с 2:0 с по един гол през двете полувремена - на Нуно Сантош в 23-ата минута и на Виктор Гьокерес в 53-ата.