Гълъбинов на крачка от гол №100 в Италия

Андрей Гълъбинов е на крачка от гол №100 в италианския футбол. Нападателят донесе ценен успех за „Реджина“ при 1:0 като гост на „Виченца“ в двубой от Серия Б. За родния таран това бе четвърто попадение през кампанията след свободния трансфер през лятото. Националът на България вече има 99 във всички нива на Апенините, от които и 2 в плейофите на Серия Б.

„Беше важно да спечелим – обяви героят след мача. – От първата минута показахме, че целта ни е победата. Бяхме отлични в защита. Класирането? Чашата е наполовина пълна, но още е твърде рано, за да говорим.“

Гълъбинов получи най-висока оценка от своите съотборници, според италианската преса – 7, подчертала, че именно неговото попадение е осигурила първата победа като гост на „Реджина“.

От клуба пък публикуваха любопитен колаж с българина, в който е представен като Терминатор. Следващият съперник на тима на родния играч е „Парма“ на Джанлуиджи Буфон.