Гръмко начало на сезона за "Левски"

Сезонът за "Левски" под ръководството на новия треньор Станислав Генчев започна обещаващо с разгром като гост в столичното дерби с "Локомотив" за 6:1. Пред блидо 5000 зрители в "Надежда" дебютни попадения на Анте Аралица от домакините, както и на Александър Колев и Алдаир още до 22-ата минута направиха сериозна заявка за това, което предстоеше да се случи в двубоя от I кръг на Първа лига.

Началните минути изобщо не бяха по вкуса на гостите, допуснали ранно попадение и разминали се на косъм с второ. Въпреки очакванията, "железничарите" бяха по-агресивният тим в първите мигове, а това им се отплати с гол, дело на Анте Аралица. В 6-ата минута нападателят се възползва от грешка в защитата на "Левски", след като никой от бранителите не успя да пресрещне центриране в наказателното поле и от няколко метра таранът трудно можеше да не се разпише.

Минути по-късно хубава атака в "червено-черно" намери Симеон Славчев на дузпата, но в последния момент десният бек Алдаир успя да застане на пътя и да блокира удара. Постепенно устремът на "червено-черните" утихна, а "жълтите" в този мач изравниха с първото си положение. Центриране на Майкон бе засечено ефектно с глава от Александър Колев, който насочи топката в далечния ъгъл. Така националът на България вкара още в дебюта за родния си клуб.

В 22-ата минута резултатът вече бе в ползва на "Левски", след като отбраната на "Локомотив" остави наивно Алдаир да пробие отдясно и да се озове очи в очи с Александър Любенов, след което да вкара. Последваха равностойни минути, които не предвещаваха това, което се случи в самия край на първата част. Тогава Джавад Ел Джемили на два пъти вкара и тотално уби интригата. В първия случай испанецът стреля от границата, топката срещна гредата, но халфът бързо се придвижи до наказателното, където довкара. Минути по-късно Ел Джемили вкара след перфектна асистенция на Алекс Колев с глава.

На почивката и двата тима направиха промени - в игра за "Локомотив" се появи защитникът Лука Иванов и Стив Траоре, а за гостите - Борислав Рупанов смени Келиан ван дер Каап. След почивката играта бе коренно различна, като положенията пред двете врати секнаха. На два пъти Любенов успя да парира удари на Цунами и Асен Митков. В добавеното време Карлос Охене успя да се отмъкне топката от Диого Ташейра, загубил по елементарен начин, а халфът на гостите се озова зад отбраната на и вкара за 5:1. За да дойде и дебютното попадение на Мустафа Сангаре. Таранът, появил се от пейката, получи от Майкон на границата на наказателното поле, след което запрати топката в горния десен ъгъл на Любенов за радост на "синята" публика.

Локомотив София: 24. Александър Любенов - 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо (46' - 15. Лука Иванов), 31. Красимир Станоев, 22. Ивайло Найденов (46' - 98. Стив Траоре) - 13. Селсо Рапосо, 8. Симеон Славчев (72' - 20. Диого Тейшейра), 10. Валентин Николов (К), 94. Юлиан Ненов (58' - 44. Мики Орачев) - 29. Анте Аралица (90+3' - 18. Светослав Диков)

Резерви: 88. Жарко Истатков, 47. Стефан Ламбез, 20. Диого Тейшейра, 15. Лука Иванов, 44. Мики Орачев, 18. Светослав Диков, 98. Стив Траоре, 7. Александър Петров, 77. Ерик Манолков

Старши треньор: Иван Колев

Левски: 44. Матей Маркович - 21. Алдаир, 5. Келиан Ван дер Каап (46' - 27. Борислав Рупанов), 6. Цунами (К), 50. Кристиан Димитров – 11. Джавад Ел Джемили (81' - 7. Фабио Лима), 8. Карлос Охене, 3. Майкон – 17. Евертон Бала (67' - 12. Мустафа Сангаре), 88. Марин Петков (81' - 10. Асен Митков), 9. Алекс Колев (90+2' - 16. Преслав Бачев)

Резерви: 1. Пламен Андреев, 7. Фабио Лима, 10. Асен Митков, 12. Мустафа Сангаре, 16. Преслав Бачев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Борислав Рупанов, 77. Дейвид Михалев, 97. Асими Фадига

Старши треньор: Станислав Генчев

Съдия: Радослав Гидженов