Кристиано обра аплодисментите, Суарес не успя при 2:0 за Португалия срещу Уругвай

Двамата големи Кристиано Роналдо и Луис Суарес играха за Португалия и Уругвай в мача от група Н на световното първенство в Катар, който завърши с успех с 2:0 за европейския тим. Победата гарантира класирането на „мореплавателите“ на 1/8-финалите на турнира. Тимът на Диего Алонсо пък има само една точка от нулевото равенство с Южна Корея преди последния мач на тима срещу Гана.

В 29-ата минута Нуно Мендеш центрира в наказателното поле на Уругвай, а Бруно Фернандеш с глава стреля в ръцете на вратаря Рочет, но бе в положение на засада. 3 минути по-късно Родриго Бетанкур стреля сам срещу Диого Коща, който отрази удара му. В 42-ата минута Нуно Мендеш се контузи тежко и бе заменен от Рафаел Герейро.

В 54-ата минута Бруно Фернандеш центрира, а Кристиано Роналдо опита да играе с глава, но топката влезе сама в мрежата за 1:0 и голът за португалците, с който откриха резултата, бе записан на Фернандеш. Между 75-ата и 78-ата минута Уругвай пропиля шанса си да изравни - първо Факундо Пелистри центрира, а Макси Гомес нацели гредата, след това Луис Суарес не успя да се разпише, а накрая Коща отрази удар на Матиас Оливейра.

В 82-ата минута Роналдо бе заменен с Гонсало Рамош малко неочаквано и за самия него, но обра овациите на феновете.

В 92-ата минута Бруно Фернандеш вкара дузпа за Португалия и оформи крайния резултат, след което тимът се класира на 1/8-финалите на турнира. Отборът е лидер в групата с 6 точки, втори е Гана с 3. Южна Корея и Уругвай са с по 1 точка.

В следващия кръг на груповата фаза на 2.12 корейците играят с Роналдо и компания, а Уругвай и Гана ще спорят за второто място в пряк двубой помежду си.