Леверкузен превъртя играта, ясни са изпадащите от Бундеслигата

Байер Леверкузен превъртя играта в Бундеслигата. "Аспирините"станаха шампиони за първи път в историята си, без да загубят нито един мач. Тимът на Чаби Алонсо победи и Аугсбург като домакин с 2:1 в последния 34-ти кръг, с което се превърна в първия отбор в историята на немския елит, който не допуска поражение през целия сезон. В 12-та минута след грешка на стража Томаш Кубек Амин Адли подаде на Виктор Бонифейс, а той да вкара на празна врата.  15 минути по-късно "БайАрена" изригна, след като Роберт Андрих с пета удвои резултата. В 62-та минута "швабите" намалиха изоставането си. Мерт Кюмюр отбеляза първия си гол в Бундеслигата за крайното 2:1.

Байер Леверкузен завърши сезона с 28 победи и 6 равенства и има 90 точки на първо място в Бундеслигата. "Аспирините" ще играят още два финала - на Лига Европа срещу Аталанта и за Купата на Германия срещу втородивизионния Кайзерслаутерн.

След посления 34-и кръг вече са ясни всички участници в евротурнирите и отборите, които изпадат във Втора Бундеслига.

Най-добрата атака е тази на миналогодишния шампион Байерн Мюнхен, отбелязал 94 гола. Играчите на Томас Тухел загубиха гостуването си на Хофенхайм с 2:4, а Щутгарт се изкачи до второто място след успех над Борусия Мьонхенгладбах с 4:0. Финалистът в Шампионска лига Борусия Дортмунд завърши сезона с победа с 4:0 над последния Аугсбург.

Участници в Шампионска лига от Германия следващия сезон са Байер Леверкузен, Щутгарт, Байерн Мюнхен, РБ Лайпциг и Борусия Дортмунд, а в Лига Европа ще играе Айнтахт Франкфурт. Квалификации за Лигата на конференциите пък чакат Хофенхайм. Бараж за оставане в Бундеслигата ще играе Бохум, а Кьолн и Дармщад изпадат.