Лудогорец с победа с 1:0 над Черно море, почетоха Лукоки

Лудогорец победи Черно море с 1:0 в мач от 30-ия кръг на FBet лига. В последния домакински мач на "орлите" Пиерос Сотириу отбеляза победното попадение.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на бившия футболист на Лудогорец Джоди Лукоки, който почина по-рано тази седмица в Нидерландия.

След почивката домакините получиха дузпа. Пиерос Сотириу засече с глава центриране от корнер на Кирил Десподов. Топката срещна напречната греда, но преди това се отклони в ръката на Евгений Сердюк. След намесата на ВАР възпитаниците на Анте Шимунджа получиха 11-метров наказателен удар. Пиерос Сотириу откри резултата.

В следващата атака футболистите на Илиян Илиев стигнаха до гол. Попадението на Евгений Сердюк обаче бе отменено след намесата на ВАР заради нарушение на Мазир Сула срещу Мануел Шол.

Варненци загубиха шансовете си за класиране за плейофа за участие в Лигата на конференциите, а Лудогорец остава на върха в класирането с актив от 76 точки.