Лукаку към Ибра: Ще те застрелям в главата

Милано изживя едно от големите дербита между „Интер“ и „Милан“. За сблъсъка от 1/4-финалите за Купата на Италия ще се говори дълго във времето. Тимът на Антонио Конте трябваше да осъществява пълен обрат от 0:1 до 2:1 в луд и непредвидим двубой, изпълнен с редица възлови ситуации. Напрежението на терена породи грандиозен скандал между водещите голмайстори на двата отбора. Златан Ибрахимович, открил резултата от трудна ситуация през първата част, и Ромелу Лукаку си налетяха на бой в края на полувремето. Белгиецът едва бе удържан от своите съотборници и на почивката, когато продължи да търси физическа разправа с шведа. Двамата бяха предупредени официално от главния рефер Паоло Валери, което се оказа пагубно за шведа, получил втори жълт картон в 60-ата минута.
Според RAI и Sportmediaset бившият национал на Швеция е открил словесната престрелка. А изданието Italian Football Tv преразказа острия диалог.
„Ти си магаре“, били първите думи на Ибра, а в отговор получил „Излез отвън и ще видим“. Последвалите реплики разпалили страстите, след като Златан обявил „Обади се на майка ти, направи твоето лайняно вуду.“ В отговор получил „Да го начукам на теб и на жена ти. За майка ми ли ще говориш? Ще те застрелям в главата“.
В Италия побързаха да направят дисекция на казаното, уточнявайки, че думите на 39-годишния таран не са расистки, а са препратка към януари 2018 година. Тогава белгиецът трябваше да преподпише с „Евертън“, но в последния момент отказа на „карамелите“ под претекст, че на посещение в Африка е имал вуду и е получил съобщение, че трябва да се върне в „Челси“. По-късно тази история се превърна в хит в британските таблоиди, въпреки че представител на играча отрече въпросната информация.
В отсъствието на изгонения Ибрахимович, именно Лукаку изравни от дузпа, а в добавеното продължение позабравения Кристиан Ериксен донесе победата за „Интер“ с директен гол от пряк свободен удар.
След двубоя и треньора на „росонерите“ Стефано Пиоли, и неговият вратар Киприан Татарушану признаха, че червеният картон е бил решаващ.
„Далеч по-трудно е, когато останеш с 10 души – обясни специалистът. – Двубоят бе равностоен до този момент, а ние водихме с 1:0. Вторият картон на Златан бе от желание да помогне на отбора, можеше да намали скоростта, но се случи.“
А стражът допълни: „Борихме се от първата до последната минута, но за съжаление вторият картон на Ибра промени двубоя.“