Милан и Монако - безгрешни в трети кръг в Шампионска лига

Италианският гранд Милан и Монако постигнаха успехи срещу днешните си съперници в Шампионска лига.

Тимът от Милано надигра с 3:1 белгийския Брюж. В 34-ата минута Кристиан Пулишеич бе точен за 1:0 за домакините, а в 40-ата минута Рафаел Нвадике остави съперника на италианския тим с човек по-малко, получавайки червен картон. В 51-ата минута Кириани Саббе отбеляза почетния гол за Брюж, но тогава настъпи обратът в двубоя. 10 минути по-късно Тиани Райндерс бе точен за 2:1, а отново той се разписа и в 71-ата минута за крайното 3:1.

В другия мач от груповата фаза Монако разпиля Цървена звезда, вкарвайки цели 5 гола. Такуми Минамино бе точен за 1:0 в 20-ата минута, а след това сръбският тим изравни като гост с гола на Ндиайе в 27-ата и нищо не предвещаваше краха за Звезда. В последните секунди на първата част Бройл Емболо бе точен за 2:1 в полза на тима на Княжеството.

През втората част обаче Вилфред Синго (54'), Минамино отново (70') и Магнес Аклиуче (97') вписаха имената си сред голмайсторите и донесоха успеха на Монако.