Новата ера в „Юнайтед“ тръгна с провал

Новата ера в „Манчестър Юнайтед“ стартира с шумен провал. Дебютът на мениджъра Ерик тен Хаг бе белязан от злополучно 1:2 от „Брайтън“ насред „Олд Трафорд“. Два бързи гола на Паскал Грос смълчаха някогашния „Театър на мечтите“, сега арена на разочарования за „червените дяволи“.

Последният път, когато „Юнайтед“ загуби в първия мач на своя нов треньор, той отново бе нидерландец – Луис ван Гал при 1:2 от „Суонси“ в Манчестър.

Кристиано Роналдо остана на резервната скамейка, след като пропусна една част от лятната подготовка, а бъдещето му в клуба продължава да е под въпрос. Португалецът влезе на пожар малко след почивката, но играта му видимо страдаше.

Единственият гол на домакините пък дойде с помощ от халфа на „чайките“ Алексис Мак Алистър. Разочароващи бяха и първите минути за „Манчестър“ на лятното попълнение Кристиан Ериксен.

Двубоят бе предшестван от бойкот на привържениците на „червените“ преди първия съдийски сигнал, а тяхна мишена отново бяха собствениците от фамилия Глейзър. Възгласи против американските бизнесмени оглушиха постъпите на „Олд Трафорд“, съпровождани от огромен транспарант.

На трансферния прозорец „Юнайтед“ също страда. Клубът се насочи изненадващо към Марко Арнаутович от „Болоня“, а „Байерн“ отряза амбициите им за Лирой Сане.