Рафиня се развихри и Байерн си намери майстора в лицето на Барса

Барселона надигра убедително Байерн Мюнхен с 4:1 в мач от третия кръг на груповата фаза в Шампионска лига. Рафиня откри резултата още в първите секунди на двубоя, но след 17 минути Хари Кейн изравни след асистенция на Серж Гнабри. В последните 10 минути на първата част обаче Робърт Левандовски и отново Рафиня показаха кой ще бъде господар на терена, въпреки че Байерн имаше предимство при владеенето на топката. Полякът и капитанът на каталунците отбелязаха за 2:1 и 3:1 и на полувремето Барселона се оттегли с преднина.

През втората част младокът Ламин Ямал асистира на Рафиня за неговия трети гол в двубоя. Така германецът Ханзи Флик нанесе поражение на тима от родината си, а накрая смени повечето си ключови играчи, за да ги запази за Ел Класико в събота.

В друг мач от късната серия днес Интер победи Йънг Бойс с 1:0 като гост. Победното попадение за гранда от Милано отбеляза драматично Маркус Тюрам в 3-ата минута на продължението, а преди това Марко Арнаутович в 48-ата минута изпусна дузпа.

И друг от днешните гости - Фейенорд надигра Бенфика с 3:1. В 12-ата минута Аяс Уеда бе точен за победителите, а съотборникът му Антони Джибу вкара за 2:0 в 33-ата минута. Мухамед Арктюркоглу отбеляза почетно попадение за домакините в 66-ата минута. Във втората минута на продължението на двубоя Джибу оформи крайния резултат.

Убедителен домакин днес бе Манчестър Сити, който разби амбийциите на Спарта Прага да си помисли за нещо друго освен за загуба с 0:5. Голеадата за момчетата на Пеп Гуардиола започна Фил Фодън в 3-ата минута, а Ерлинг Холанд вкара два гол в 58-ата и 10 минути по-късно. Джон Стоунс се разписа между попаденията на норвежеца, а точка на спора сложи Луи Матио в 88-ата минута.

В друг мач от този кръг Атлетико Мадрид загуби с 1:3 от Лил. Нищо не предвещаваше този изход, след като Хулиан Алварес поведе домакините напред в резултата в 7-ата минута. Едва в 61-ата Едон Жегрова изравни. В 74-ата минута Джонатан Давид направи обрат за френския тим, а за 3:1 точен бе отново той в 89-ата минута.

В предпоследната среща от днес Ливърпул надигра само с 1:0 като гост РБ Лайпциг с гола на Дарвин Нунес в 27-ата минута, а Динамо Загреб спечели с 2:0 срещу РБ Залцбург.