Реал и Интер очакват спокойно жребия за осминафиналите, "шерифите" от Молдова ще играят в Лига Европа

Реал Мадрид победи Интер с 2:0 в шестия последен сблъсък за двата тима в груповата фаза на Шампионска лига. И двата тима са сигурни участници в плейофите на турнира и очакват жребия за осминафиналите. В 17-ата минута домакините откриха резултата с гол на Тони Кроос. В 24-ата минута Винисиус падна в наказателното поле след съприкосновение с Дъмфрис. Играчите на Реал настояха за дузпа, но Феликс Брих не я отсъди.
В 62-ата минута при единоборство Милитао изблъска Барела в рекламните пана и, докато беше на тревата, футболистът на Интер удари съперника си без топка. Брих изгони с директен червен картон халфа на "нерадзурите", а на Едер показа официално предупреждение.
В 79-ата минута Марко Асенсио оформи крайния резултат. Реал Мадрид е лидер в групата с 15 точки. Втори е Интер с 10. Трети е Шериф Тираспол, който ще играе в Лига Европа, а последен е Шахтьор Донецк.
Молдовският тим взе точка на късмет от домакина си в Украйна, след като двата отбора завършиха 1:1. Фернандо откри резултата за домакините в 42-ата минута, но в последните секунди на 3-минутното продължение Бобан Николов изравни.