Роналдо напуска Юнайтед и вече открито показва оценката си към методите на Ралф (ВИДЕО)

Според английския вестник The Sun мениджърите на Кристиано Роналдо ще се срещнат с Ричард Арнолд, който ще бъде генерален мениджър на Манчестър Юнайтед от февруари, за да обсъдят евентуалното прекратяване на договора на португалеца в края на сезона, ако отборът не се класира за следващия сезон на Шампионската лига.
В момента Юнайтед е 7-ми във Висшата лига, на 5 точки зад 4-тото място и зона Шампионска лига.  Договорът на Кристиано Роналдо с Манчестър Юнайтед изтича през 2023 г., но португалецът иска да играе поне до 40-годишна възраст. Португалецът има 14 гола и 3 асистенции в 22 мача този сезон, което го прави голмайстор на Юнайтед.

Вчера се наложи лично мениджърът Рангник да защитава нападателя за реакцията му при смяната в мача от Висшата лига с Брентфорд (3:1). Португалският национал не остана доволен от рокадата в 71-ата минута. Той хвърли подаденото му яке на земята и седна на стъпалото до седалките на резервната скамейка. Малко по-късно камерите показаха самия Ралф Рангник, който разговаряше с ядосания Роналдо.

„Нормално е, нападателят иска да бележи. Но той игра, след като се възстанови от контузия и беше важно да си припомним, че ни предстои още един мач“, сподели мениджърът, който ще води „червените дяволи“ до края на сезона.

„Освен това, след случилото се в мача с Астън Вила (Манчестър Юнайтед завърши наравно (2:2), водейки с 2:0), този път трябваше да защитаваме предимството си, защото беше важно да се приближим към водещите отбори“, добави наставникът.

„Въпреки че допуснахме едно попадение, беше важно да се уверим, че случилото се нямаше да се повтори“, каза германският специалист.

„Казах му, че е на 36 години и е в страхотна форма, но когато си треньор, трябва да гледаш през очилата на треньор. Моята работа е да вземам решенията в интерес на отбора исе надявам той да го види от моята гледна точка“, каза Рагник.

Юнайтед надигра Брентфорд с 3:1 като гост в среща от 17-ия кръг. Този успех бе под №300 за Манчестър като гост във Висшата лига. Гостите стигнаха до гол в 55-ата минута, дело на Антони Еланга с глава. 10 минути след това и Мейсън Грийнууд вкара за 2:0. Звездата на Юнайтед Кристиано Роналдо напусна играта в 71-ата минута, а само шест след това Маркъс Рашфорд се разписа за 3:0. Айвън Тони оформи крайното 3:1 в 85-ата минута.

Юнайтед е седми в класирането с 35 точки, докато Брентфорд остава 14-и с 23.