Септември София с втора поредна победа, Хамдиев остави "Хебър" с човек по-малко

Хебър загуби от тима на един от бившите си наставници - Николай Митов - Септември (София) с 1:2 в мач от деветия кръг на Еfbet Лига. Столичани са в серия от два поредни успеха след победата си и над Славия в миналия кръг. Гостите получиха дузпа, след като Октай Хамдиев изрита в гърдите Бертран Фурие. Реферът Михаел Павлов показа червен картон на играча на "Хебър", а капитанът на гостите Асен Чандъров отбеляза първия гол в двубоя. Хебър изравни във втората минута на добавеното време на първата част с попадението на Душан Вукович с глава. В 74-ата минута Септември оформи крайния резултат. Митко Митков центрира отдясно за Борислав Рупанов, който разстреля вратата на Петър Дебърлиев за 2:1.

В следващия кръг тимът от Пазарджик гостува на Локомотив (София), а Септември (София) приема ЦСКА 1948.