Тотнъм с гаф, гонейки зона Шампионска лига

Лондонският Тотнъм допусна голяма грешка в битката за класиране в зона Шампионска лига, като пропиля три гола и спечели само точка от Саутхемптън в мач с шест гола, завършил 3:3. С точката Тотнъм вече има 49 пункта и остана на четвърто място, но с два мача повече от Нюкасъл, който е само на две точки от тях и на седем пред Ливърпул, също с два мача повече от "червените".

Джеймс Уорд-Проуз в 93-ата минута от дузпа взе две точки от Тотнъм и увеличи сметката на Саутхемптън до 23 точки, съхранявайки шансовете на тима за оцеляване.

Педро Поро вкара в добавеното време, за да даде преднина на Тотнъм, след това Че Адамс изравни в самото начало на второто полувреме и след това имаше десетминутен блиц, в който Хари Кейн и Иван Перишич в 65-ата и 75-ата минута донесоха преднина на лондончани. Тимът им обаче издържа, докато Тео Уолкът върна Саутхемптън в мача в 77-ата, а Уорд-Проуз ги наказа с гол за изравняване в добавеното време в края.

В друг мач от кръга Астън Вила ликува убедително у дома с 3:0 срещу предпоследния Борнемут. Десет минути преди края тимът от Бирмингам имаше само минимално предимство с гол в седмата минута на Дъглас Луис, а накрая Рамзи и Буендиа от 80-ата до 89-ата вкараха две попадения за убедителната победа, с която домакинът стигна до 38 точки и е на десетото място.

Брентфорд и Лестър завършиха 1:1 в мач, в който и двата клуба не са най-доволни от точката, защото домакините пропуснаха шанс да надскочат Ливърпул на шестото място, а гостите - да се отдалечат от опасната зона.

Важна победа за оцеляване записа Лийдс като гост на Уулвърхемптън с 3:2, за да събере 26 точки, като в момента е на 14-о място, с точка по-малко от днешния си съперник и две над зоната на изпадащите. Лийдс имаше убедителна преднина от 3:0 след час игра с головете на Харисън през първото полувреме, Айлинг и Кристенсен през второто, но Джони и Матеус Куня върнаха "вълците" в мача за осем минути, но те не успяха да се спасят на финала и от поражение. В 97-ата минута Родриго подпечата победата за Лийдс.