Тунчев подкрепи съдията, който загуби съпругата си, Вальо Илиев говори за страх в съблекалнята

БУЛФОТО

Старши треньорът на Арда Кърджали Александър Тунчев беше доволен от победата над ЦСКА 1948 с 2:1 като гост в мач от отложения осми кръг на Първа лига.

"Няма как да съм недоволен от днешния мач. Радвам се, че успяхме да вкараме два гола след статични положения и не позволихме на съперника да създава шансовете пред нашата врата. Разполагаме с двама-трима футболисти, които играят отлично с глава. Постоянно тренираме статични положения и съм доволен, че в последните мачове успяхме да ги използваме. Борислав Цонев не играе на типичната позиция за него, но в тази по-дефанзивна роля той е много полезен за отбора, защото може да задържа и да подава топката. Хубаво е, че победихме навън. Срещу Славия и Черно море като гости също играхме добре, но имахме малшанс да не вземем трите точки. Радвам се, че днес го направихме", каза Тунчев.

Той похвали и страничния съдия Мартин Венев, за когото това бе първи мач, след като преди броени дни съпругата му Биляна Петрова загина.

"Искам да изкажа съболезнования на страничния съдия Мартин Венев след тази трагедия, която сполетя семейството му. Голямо мъжество е да излезеш и да си свършиш перфектно работата, когато си преживял такава загуба толкова скоро. Мога да му кажа само да гледа напред", заяви треньорът на Арда.

Старши треньорът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев призна, че футболистите му са били изключително напрегнати и това е основната причина за поражението им.

"Не изиграхме добро първо полувреме. В отбора имаше страшно много напрежение, за което аз нямам обяснение. Това доведе до много технически брак от наша страна и направи опонента ни много по-уверен. Отстъпвахме сериозно най-вече в средата на терена", каза Илиев.

"Смените през второто полувреме подобриха представянето ни. Създадохме положения, но ние не съумяхме да реализираме фланговите си атаки, за разлика от нашия съперник. Не мисля, че Арда ни изненада с нещо. Проблемът беше в напрежението в нас. В съблекалнята преди мача имаше голяма тишина, но играчите ми казаха, че всичко е наред. До почивката имаше страх от това да не сгрешим и от това идваха многото ни грешки. Трябваше непрекъснато да се браним. На почивката поговорихме с играчите и през второто полувреме показахме ново лице. Но мачът не се дели на полувремена. Трябва да се научим да се надиграваме със съперниците си. Аз имам доверие на всеки един футболист в отбора", добави треньорът.

"По различни причини се налагаше да правим промени в тима, но не мисля, че това е нещо фатално. Футболисти като Парвизджон Умарбаев и Евгений Сердюк липсваха в днешния ден, но просто правилата не ни позволяват да използваме толкова много играчи без европейски паспорти", завърши Валентин Илиев.