„Удинезе“ отложи скудетото за „Ювентус“

JuventusFC
Twitter

„Ювентус“ ще трябва да почака още един кръг за титлата. „Бианконерите“ на Маурицио Сари загубиха с 1:2 в гостуването си на „Удинезе“, направил сериозна стъпка в посока оцеляването си в Серия А. Предишната вечер „Интер“ и „Фиорентина“ си спретнаха нулево равенство и по този начин разчистиха пътя към трофея за „старата госпожа“, но действащият шампион не се възползва от възможността да предреши интригата за Скудетото.

Домакините се бранеха смело и търпеливо изчакваха шанс за контраатака. В 36-ата минута бившият тим на Антонио Вутов имаше претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. Матайс Де Лихт разби нулите на таблото. В 42-ата минута именно той отне топката в половината на противника и с изстрел от средна дистанция откри за „Юве“.

След почивката „Удинезе“ променни коренно манталитета си на терена и с желанието да вземе нещо от мача. В 52-ата минута звездата на домакините Илия Несторовски засече с плонж центриране на Кен Сема, възстановявайки равенството.

До края на мача гостите опитваха всякакви рецепти за атаки, но до гол така и не стигнаха. Домакините не се предадоха и в добавеното време събраха очите на всички зрители, когато Фофона наниза втори гол във вратата на Войчех Шченсни. Шампионите ще опитат отново за 36-ата и 9-а поредна титла в мач срещу „Сампдория“ в неделя.