Унгария победи въпреки ужаса с Варга, Германия е на осминафинал на ЕВРО 2024 (ВИДЕО)

Унгария победи Шотландия с 1:0 в последния мач от група "А" на ЕВРО 2024. Островитяните отпадат от турнира след гола на Кевин Чобот в 10-ата минута на продължението на двубоя. Унгария има 3 точки и завършва трети в групата, като все още има шанс да се класира във фазата на елиминациите, но изчаква развоя на другите групи.

В другия мач от групата Швейцария и Германия завършиха 1:1 във Франкфурт. Маншафтът продължава към осминафиналите със 7 точки, а "кръстоносците" остават втори с 5 и също се класират напред в турнира.

В мача между Шотландия и Унгария "маджарите" първи погледнаха към една от двете врати, след като в осмата минута Бола стреля от дистанция, но вратарят Гън спаси. Преди почивката звездата на тима Доминик Собошлай центрира към Орбан, който стреля с глава, но над вратата. В 53-ата минута в полза на Шотландия Адамс стреля неточно. В 64-ата минута удар на Мартон Дардай с глава също не намери целта. И тогава се случи нещо, което накара Европа да изтърпне. В 69-ата минута  централният нападател на Унгария Барнабас Варга се сблъска с вратаря на Шотландия Ангъс Гън и падна на земята. Играта веднага бе спряна, а на терена влязоха лекари. Стюардите донесоха одеяла, с които прикриха случващото се. Вероятно при инцидента е бил използван и дефибрилатор, който напомни за слуая на спрялото сърце на Кристиан Ериксен в мача между Дания и Финландия на Евро 2020, когато датският халф получи сърдечен арест. Варга бе изнесен на носилка от терена и бе откаран в болницата в Щутгарт. Той бе заменен от Мартин Адам и мачът бе доигран.

След това Собошлай направи пропуск, а  унгарската резерва Кевин Чобот нацели десния страничен стълб. В 7-ата минута на продължението Скот Мактоминей също не уцели вратата, за да дойде мигът, когато Роланд Шалай върна към Чобот, който отбеляза победния гол за унгарците. Те вече очакват да видят дали ще са сред четирите най-добри трети тима, които продължават към 1/8-финалите.

В другия мач от групата Швейцария и домакинът Германия завършиха изненадващо 1:1. Дан Ндойе поведе "кръстоноците" напред на "Дойче Банк Парк" във Франкфурт, а резервата Никлас Фюлкруг класира Маншафта на осминафинал с гола си в продължението.

В 16-ата минута Андрих вкара гол, който бе отменен от ВАР заради нарушение на Мусиала срещу Ебишер. Швейцарците направиха първата си опасна атака в 28-ата минута, при която Дан Ндойе вкара дебютния си гол за националния отбор. В 50-ата минута Мусиала предизвика уменията на Ян Зомер, който спаси идара му, а Гюндоган не бе точен при добавката. Пет минути след това удар на Тони Кроос излезе в аут. И Давид Раум, и играчът на Лудогорец Квадво Дуа направиха поредните пропуски. В 83-ата минута Дуа подаде към Зеки Амдуни с пета, той изведе Рубен Варгас сам срещу германския вратар, но при атаката бе отсъдена засада. В 84-ата минута Хавертц с глава нацели напречната греда, след което пък капитанът на Швейцария Гранит Джака пробва рефлекса на Нойер, който изби удара му в корнер. Във втората минута на продълженията резервата Никлас Фюлкруг с глава вкара за 1:1 и класира Бундестима на осминафинал на ЕВРО 2024.