Лъжете се, ако си мислете, че тоалетната чиния има най-много микроби във вашия дом. Всъщност върху кърпите се настаняват много повече микроби, отколкото подозирате. Със сигурност няма да направите услуга на лицето си, ако го попивате с кърпа. Въпреки че избърсването на капките вода от лицето изглежда най-нормалното нещо, в действителност то може да причини повече вреди, отколкото ползи.
Ако попивате лицето си със същата кърпа, с която изсушавате тялото си, може сериозно да навредите на кожата на лицето си. Кърпите са идеалното място за настаняване на бактерии. Тъй като обикновено ги съхраняваме в банята, а там въздухът е влажен, създаваме идеалната среда за растеж на бактериите. Когато кърпата докосва лицето ви, премествате всички тези бактерии директно върху кожата си. Това в крайна сметка води до замърсяване и запушени пори.
Хавлиените кърпи често са твърде груби за лицето ви и използването им може да създаде малки драскотини по кожата. Това я прави уязвима за инфекции и бръчки. Колкото по-често перете кърпите, толкова по-крехка става тъканта. Създаденото триене действа като ексфолиант, който може да е твърде агресивен към кожата.
Попиването на лицето след измиване изглежда естествено, но в действителност то не позволява на кожата да извлече максимума от продуктите за хидратация. Вашият овлажнител ще проникне по-дълбоко в кожата, преди цялата вода да се е изпарила от повърхността ѝ. Пропуснете моментът след баня, в който изтривате лицето си. Това ще позволи на вашите продукти за грижа за кожата да заключат влагата, от която тя се нуждае, за да изглежда подмладена и блестяща.
Ако имате чувствителна кожа, използването на кърпи определено не е най-добрият вариант да изсушите лицето си. Тъй като текстилът на повечето кърпи е особено твърд и груб, попиването на лицето с тях може да доведе до зачервяване и дразнение.
Може да звучи противоречиво, но дълбокото изсушаване на кожата всъщност може да я направи по-мазна. Причината за това са грубите кърпи, които премахват естествените масла от лицето. Кожата трябва да бъде здрава и мастните жлези под повърхността ѝ започват да произвеждат повече масло, за да балансират сухотата. Това води до прекалено омазняване на кожата.
Коментари
Регистрирай се, за да коментираш