Звезда със стратегическа победа над Лудогорец, за българския шампион остана огорчението в Европа

Сръбският гранд Цървена звезда не успя да се класира за фазата на елиминациите в Лига Европа, разчитайки само на собствените си сили, след като победи тактически само с 1:0 българския шампион Лудогорец. Възпитаниците на Станислав Генчев се прощават с евроучастието си тази година, спечелвайки само една точка в турнира.
В мача от група F в 29-ата минута Клод Гонсалвеш стреля в левия ъгъл на вратата на Милан Борян, но бившият страж на Лудогорец спаси удара на халфа на българския тим. В последните секунди на първата част домакините пропиляха шанса си за гол. Иванич бе изведен отляво, стреля към българската врата, но топката мина покрай страничния й стълб. В 57-ата минута Иванич вкара единствения гол в двубоя от около 25 метра.

Сръбският тим има само 2 загуби в Европа у дома за послените 5 години. Лудогорец е в тежка серия от 17 поредни двубоя в групите на Лига Европа, в които няма успех. След края на евроучастието си тимът ще се съсредоточи върху участието си в българския шампионат.
В последния кръг Лудогорец ще е домакин на Мидтиланд в началото на декември. Цървена звезда си осигури директен сблъсък за първото място в групата срещу Спортинг Брага в следващия кръг, след като португалският тим загуби с 2:3 от Мидтиланд в другия мач днес и има 9 точки на второ място в класирането. Шанс за участие във фазата на елиминациите обаче има и шведският тим, който е трети с 8 точки. Звезда е на първо място с 10.