"Арда" взе 3 точки срещу ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 загуби от Арда с 1:2 като домакин в последния мач от изтегления 8-и кръг на Еfbet Лига. На стадион "Витоша" в Бистрица при първата голова възможност в 13-ата минута Борислав Цонев стреля, но високо над вратата. В 36-ата минута Феликс Ебоа оползотвори центриране на Цонев и с пета вкара за 1:0. 3 минути по-късно Дуду Хатамото падна в наказателното поле на Арда, но реферът Радослав Гидженов го санкционира с жълт картон за симулация.

През втората част отново Борислав Цонев центрира, а Тонислав Йорданов от воле се опита да разстреля вратата на домакините, но Алекс Божев отрази удара му. Все пак в 58-ата минута Цонев вдигна топката на главата на Йорданов, който отбеляза за 2:0. В 64-ата минута резервата на домакините Октавио с глава опита да отбележи, но изстрелът му премина над вратата на Анатолий Господинов. В последните секунди обаче ЦСКА 1948 стигна до почетно попадение чрез Джонатан.

След успеха Арда е на 6-о място с 18 точки, а ЦСКА 1948 е осми с 14.