Берое и Монтана с победи в Адриатическата лига за жени

Българският шампион Берое се наложи над тима на Орлови с 91:76 (20:21, 23:20, 22:15, 26:20) като гост в босненския град Баня Лука в четвъртия си мач от Адриатическата лига по баскетбол за жени. Отборът от Стара Загора постигна четвърта поредна победа в турнира и продължава без поражение, оглавявайки временното класиране.

Божица Муйович се отличи с 40 точки, 5 борби и 7 асистенции за успеха на тима ни. Рейчъл Териът се включи с 13 точки, 5 борби и 3 асистенции, докато Александра Петрова добави 11 точки и 7 борби. В Адриатическата лига за Берое предстои домакинство на словенския Цинкарна на 30 октомври, а в българския шампионат старозагорки ще приемат Рилски спортист на 26 октомври.

Баскетболистките на Монтана 2003 победиха сръбския Партизан 1953 със 77:62 (18:16, 14:25, 27:11, 18:10) като домакини в зала „Младост“ в четвъртата си среща за сезона в турнира. Успехът бе втори от четири срещи за тима.

Сара Бут завърши с „трипъл-дабъл“ от 19 точки, 12 борби и 10 асистенции. Киана Джонсън също се нареди сред най-резултатните за победата с 18 точки, 7 борби и 7 асистенции, Габриела Николова реализира 13 точки и 6 борби, а Борислава Денчева допринесе с 10 точки, 4 борби и 4 асистенции.

В следващия си мач от Адриатическата лига, на 30 октомври, Монтана 2003 ще гостува на Будучност в Черна гора.