На „Симеоновско шосе“ 97 к в София са подредени 24 акварела и 7 скулптури
Еротиката е тема и неотлъчна част от един човешки живот, казва Рашидов
В сряда вечерта от 18 часа Вежди Рашидов открива нова изложба в своята галерия Vejdi.
Във вип арт пространството на „Симеоновско шосе“ 97 к в София са подредени 24 акварела и 7 скулптури, вдъхновени от една вечна тема в пластичното изкуство, обединени под името „Еротикон“.
Творбите могат да се видят от утре вечер.
Вежди Рашидов споделя, че идеята за новата му изложба е подплатена и от любопитството му към творчеството на Микеланджело, Рубенс и Леонардо, и от интереса му към творбите на художници като Густав Климт, Пикасо, Дали и Тулуз Лотрек. Еротиката като част от живота на човека присъства в произведенията на много творци от различни епохи. Ето какво разказа Вежди Рашидов, докато подреждаше творбите за най-новата си изложба:
„Еротиката е тема и неотлъчна част от един човешки живот, тя е реакция и отношение към даден обект, свързан емоционално, чувствено, тя е висок адреналин и не на последно място – човешка химия. Това усещане е провокирано неслучайно от устните – те неслучайно носят в себе си еротичност, но самата любов почва от първата целувка. А любовта е всичко. След цикъла ми „Еротични рисунки и акварели“ преди години, аз стигнах до откритието, че най-еротичната част е устата – богата като форма и благодатна за изкуството. А като философия е начало на чувствеността…“
Най-еротичната част е устата, казва Рашидов.
Галерия “Вежди” отвори врати на 1 октомври 2021 година и вече се утвърди като любимо място за ценителите на изкуството. В арт пространството на бул. “Симеоновско шосе” 97к Рашидов показва както свои произведения, така и творби на доказани майстори на изкуството, а освен това дава поле за изява на обещаващи млади таланти.
През септември галерията откри есенния сезон с атрактивна изложба - експозиция живопис на Васил Стоев. Тя бе представена лично от Вежди Рашидов, който определи Васил Стоев като „много талантлив“ художник, чиято изложба е „висока летва“.
„Събра ни философията ни, творчеството, което създаваме и първите срещи по време на студентството. Тогава бяха малко по-различни години. Говорили сме си за изкуството, за скулптура, за живопис и нещата, които трябва да правим“, посочи Стоев.
Коментари
Регистрирай се, за да коментираш