Преизпълнихме приема, засилваме участието на студентите в научни разработки, заяви ръководителят доц. д-р Ваньо Иванов
Записването на студенти за магистърските програми в Инженерно-педагогическия факултет /ИПФ/ в Сливен приключи. Приемът е над 110% от заложения, съобщи доц. д-р Ваньо Иванов, ръководител на обединената структура към Техническия университет – София, която включва факултета, Колеж и Департамент за квалификация и професионално развитие на учители. Бъдещите 283 магистри, от които 68 са платена форма на обучение, имаха възможност да избират измежду 18 специалности.
Приемът на магистри бе извършен след завършилата с успех кандидат-студентска кампания във факултета и колежа. Отчетено бе изпълнение на държавната поръчка на 120%. При откриването на академичната година студентският марш звуча за 270 първокурсници. С тях студентите станаха над 1200.
Обединената структура в Сливен към Техническия университет – първия и най-големия, подпомогнал създаването на повечето висши технически училища в страната, също е с дългогодишна история. „Може да се каже, че за Югоизточния регион се утвърдихме наистина като едно технологично предприятие, което произвежда
висококвалифицирани инженерни и други специалисти за индустрията, промишлеността, образованието, бита.
Доверието на нашите студенти задължава, но ние вярваме в нашите сили, защото обучението се провежда от 74-ма отлично подготвени преподаватели, по иновативни планове“, заяви доц. Иванов. Амбицията е да се засили участието на студентите, като бъдат включвани в оценяване на качеството на учебния процес, в акредитационни мероприятия, в колективи за изследвания, в подготовката на научни статии. „Ще настоявам колегите да работят със студентски колективи, с които да се включим в т.нар.
студентски хъб в нашия научно-изследователски сектор.
Това е интересна възможност те да участват в научно-инженерни изследвания под ръководството на ментори-преподаватели“, допълни той. Доц. Иванов подчерта, че обединената структура в Сливен получава изключителна помощ от ректорското ръководство на Техническия университет. „Приемани сме много добре, получаваме внимание и голяма ангажираност“, каза той. Структурата среща подкрепа и от Община Сливен, работи и с бизнеса. В момента подготвя проект за съвместно сътрудничество и с училищата.
Студентите във факултета придобиват квалификация „инженер“ или „педагог“ с възможност за допълнителна квалификация за учители, а в колежа, освен учители, се обучават и преподаватели-инструктори на водачи на моторни превозни средства. Отчита се нарастващ интерес към специалности, сред които по отоплителна, вентилационна и климатична техника, както и по начална училищна и предучилищна педагогика. Около 90% от завършилите обединението се реализират успешно в индустрията, различни сфери на икономиката, образованието и обществения сектор в региона и други райони на страната.
В обединената структура към ТУ – София са създадени много добри условия за пребиваване на студентите. Те ползват съвременни общежития, както и студентски стол.
Коментари
Регистрирай се, за да коментираш