Лацио - най-убедителен в ранните мачове на Лига Европа, Тотнъм - с втора победа

В мачовете от Лига Европа Тотнъм стигна до нова победа като гост на Ференцварош, а Лацио бе убедителен срещу Ница. На другите срещи също видяхме няколко изненади.

Отборът на Тотнъм влезе като голям фаворит в мача срещу Ференцварош и в крайна сметка празнува победа с 2:1. Резултатът бе открит от Сар в 23-ата минута, а за останалите две попадения трябваше да чакаме до края на срещата, когато първо Джонсън покачи на 2:0, а след това Варга оформи крайния резултат. За Тотнъм това е втора победа в Лига Европа и втора без допуснат гол, след като лондончани бяха по-добри от Карабах и спечелиха с 3:0 в първия кръг.

Най-убедителната победа в ранните мачове днес записа Лацио, който надигра Ница с 4"1. В 20-ата и 35-ата минута Педро и Тати Кастеланос дадоха преднина на италианския тим. Ница се върна в играта преди края на първата част с гол на Бога. През втората част обаче Лацио потвърди победата си с нов гол на Кастеланос.

Равенството на латвийския Рига с турския гранд Галатасарай 2:2 може да се счита за изненада, а срещата между Славия Прага и Аякс също завърши без победител - 1:1.

В другите мачове от кръга Хофенхайм надигра Динамо Киев с 2:0, Миитиланд празнува минимален триумф с 1:0 като гост в Тел Авив.

Олимпиакос беше убедителен у дома срещу Брага, постигайки успех с 3:0, а шведският Малмьо триумфира като гост срещу Карабах с 2:1, докато Андерлехт в Испания победи Реал Сосиедад със същия резултат.