Без неговото знание
"Ставаш милионер за 3-4 месеца", пишат авторите
Името на Юлиан Вергов използва пиратски сайт, който рекламира нова “аутотрейдинг програма за криптовалути, наречена Bitcoin Era”. Рекламата, която излиза в долния десен ъгъл на екрана на компютъра, наред с другите новини от деня, всъщност е измама, а програмата или не съществува, или не може да бъде открита в интернет, показа проверка на “Труд”.
Според информацията, написана в сайта, “Юлиан Вергов разкрил информация за нова тайна инвестиция, която правила стотици хора в България много богати, а миналата седмица се появил в предаването “Преди обед” и споделил за новата “вратичка за забогатяване”, за която той самият казва, че може да превърне всеки в милионер в рамките на 3-4 месеца”. Абсурдното в текста е, че “няколко минути, след като интервюто приключило, шефът на Българската народна банка се обадил, за да спре от излъчване интервюто на Вергов”.
Потърсихме актьора Юлиан Вергов за коментар по темата, като пред “Труд” той бе категоричен: “Това са пълни глупости”, а използването на името му в такъв тип реклами не е нещо ново.
Сюжетът на рекламата може да заблуди невежи интернет потребители. Авторите на рекламата са изобретателни и наместват и името на единия водещ от “Преди обед”, на когото, според информацията Вергов, “споделил тайната”.
“Александър Кадиев не можеше да повярва, когато Юлиан извади телефона си и показа на зрителите колко пари успява да спечели чрез тази нова програма за печелене на пари, за която в момента говорят всички в България”. В текста дори споменават, че са направили ексклузивно интервю с актьора, в което той споделя колко пари изкарва от програмата за криптовалути - поредната лъжа.
От измамния сайт има линк към друг сайт, от който човек можело да си купи Bitcoin Era. Като за целта той трябва да даде номера кредитната или дебитната си карта. Но ако човек напише в подобен сайт всичките си данни от кредитна карта, опитни хакери може да източат всичките му пари.
Идеята, която се крие зад Bitcoin Era, била да позволи на всеки човек да печели пари в бума на криптовалутите, освен от Bitcoin и от другите валути - Ethereum, Monero, Zcash и Ripple. Програмата “използвала изкуствен интелект, за да работи автоматично с дълги и къси продажби, така че да можете да правите пари денонощно, дори когато спите”.
Bitcoin Era била подкрепена от едни от най-големите умове в областта на технологиите, които някога са съществували - Ричард Брансън, Илон Мъск и Бил Гейтс, пише още в сайта. А тези, които се възползват от програмата, можели да станат милионери за 3-4 месеца.
Според заблуждаващата реклама актьорът правел десетки хиляди левове от криптовалута, наречена Bitcoin Era
Активираха измама, за която “Труд” писа
Пишат, че с Рипъл получавате 2890% доходност
Метод за гарантирана печалба открит от несъществуващ професор
Истинската снимка на Доналд Тръмп и използваният в сайта кадър.
Стефан Кючуков
Труд
Компютърно обработен известен кадър с американския президент Доналд Тръмп е използван за реклама на криптовалутата Рипъл и метод за печелене на бързи пари. Тайната как да бъдат спечелени 5 хил. лв., 10 хил. лв. или дори 15 хил. лв. на месец без да рискувате спестяванията си или да работите е разкрита от проф. Томас Лаурен, пише в сайт, който се разпространява като реклама в интернет.
За мнимия г-н Лаурен в сайта пише, че “Завършва многократно награждаваното висше учебно заведение по икономика в Париж “HEC”. Бивш член на Националния институт по икономически изследвания в Париж (National Institute of Economic Studies). Професор Томас Лоурен е член на Бизнес клуба на Обединените нации. Автор на много научни публикации за методи за печелене и икономика, специалист по интернет валути. В момента живее и работи в Лион”. Реално обаче такъв човек не съществува, а на сайта са поместили негова снимка, която е обработена с фотошоп. За тялото на несъществуващия професор е използвана снимка на Филип Р. Ууд - бивш специален съветник в Allen& Overy и гостуващ професор в Оксфордския университет и Лондонското училище по икономика. Но лицето му е променено.
За съществуването на този сайт “Труд” писа още преди няколко месеца, но авторите му продължават да го използват за привличане на доверчиви хора, които гонят бърза печалба.
В сайта е използван и използван известен кадър с американския президент Доналд Тръмп, който е обработен с фотошоп. Оригиналната снимка на Тръмп, на която той държи в ръцете си пачки с пари, е направена от легендарния фотограф Хари Бенсън. Това става през 1990 г. в Атлантик Сити, по време на тържествено откриване на затворения вече казино курорт Тръмп Тадж Махал. Лицето на Доналд Тръмп в статията за бързото печелене на пари обаче е сменено.
В сайта пише, че “Професорът е създал специални инвестиционни пакети от най-печелившите онлайн валути. Благодарение на това дава възможност за печалба 24 часа на ден, 7 дни в седмицата. За разлика от обикновените интернет валути, инвестиционните пакети се състоят от няколко, а не една валута (в зависимост от ситуацията на пазара). Благодарение на това: са устойчиви на колебанията на пазара - винаги печелите; дават натрупана печалба на ниво 200-1000% месечно; използват ефекта на финансовия подемник, затова можете да започнете да печелите само с 200 лева; не изисква отварянето на никакви сметки, нито подписване на договори”.
За да започнете да печелите от сайта ви предлагат да купите няколко пакета от криптовалутата Рипъл (Ripple) като един пакет се продава за 67 лв. И обещават да спечелите най-малко 2121 лв., или 2890% възвръщаемост в близко време.
Коментари
Регистрирай се, за да коментираш