Роналдо отбеляза 55-ия си гол за Ал Насър

Кристиано Роналдо донесе победа на своя Ал-Насър в мач от първенството на Саудитска Арабия. Португалецът се разписа от дузпа в 97-ата минута за успеха с 2:1 над Ал-Шабаб. В 69-ата минута Аймерик Лапорт даде преднина на Ал-Насър. В 83-ата минута попадение на Садио Мане беше отменено заради засада. В 90-ата Али Ал-Хасан си вкара автогол. В добавеното време първо Ал-Насър спечели дузпа, реализирана от Роналдо. След това Ал-Шабаб също получи наказателен удар, а Мохамед Симакан получи червен картон. Хамдалах обаче уцели гредата.

Роналдо беше точен в четвърти пореден мач на Ал-Насър и вече има 55 гола с екипа на саудитския тим и общо 907 в кариерата си, припомни БНТ.

В класирането отборът на Стефано Пиоли заема второ място със 17 точки. Лидер с 21-а е шампионът Ал-Хилал, който разгроми Ал-Файха с 3:0.