Спартак (Варна) победи с 1:0 Локомотив (Пловдив), изгониха голмайстора

Спартак (Варна) победи с 1:0 Локомотив (Пловдив) като домакин в мач от 13-ия кръг на българското първенство. Николай Киров дебютира начело на домакините, а резервата Бернардо Коуто - Берна отбеляза победния гол в в 87-мата минута.

Секунди след началото на мача Ахмед Ахмедов падна в наказателното поле на гостите, но дузпа не бе отсъдена. В 24-ата минута гол за Спартак бе отменен. След изпълнение на ъглов удар Александър Цветков игра с глава, а Ахмедов стреля, но съдиите отмениха попадението с мотива, че е играл с ръка.

В 58-ата минута Мартин Паскалев остави пловдивчани с човек по-малко, получавайки червен картон. В 81-ата минута Хранк Риволиер направи непростим пропуск пред вратата на Локомотив. В 83-ата минута Ахмедов падна на терена след съприкосновение с противников играч, но не получи дузпа. В 87-ата минута Бернардо Коуто - Берна разстреля вратата на "смърфовете". Веднага след това голмайсторът Берна получи втори жълт картон, след като си свали фланелката от радост и бе изгонен.