Съдия ряза ЦСКА в Младежката шампионска лига, Генк - с комфортен аванс

ЦСКА загуби с 1:3 като гост на белгийския Генк в първия мач между двата отбора от втория кръг на Младежката Шампионска лига. Македонският съдия Игор Стойчевски показа два червени картона и даде две дузпи.

ЦСКА поведе в 3-ата минута с гол на Петко Панайотов. В 32-рата минута белгийският тим изравни с попадението на Сайду Туре за 1:1. В началото на 7-минутоното продължение на първото полувреме Алесандро Николов бе изведен сам срещу вратаря на Генк, но би в тялото му.

В 70-ата минута главният съдия прецени, че Лъчезар Иванов е извършил нарушение срещу играч на Генк, за което домакините получиха дузпа. Капитанът на ЦСКА получи жълт картон, но бе изгонен заради бурния си протест. Отсъдената дузпа бе изпълнена от нападателя Седрик Нузи, но вратарят Гергинов я спаси. В 80-ата минута ЦСКА остана с девет души, след като Димитър Петров получи два жълти картона за фаул срещу играч на Генк и за неправилно влизане в игра, след като е получил медицинска помощ край тъчлинията. След това Али Камара вкара за 2:1 за Генк. В 88-мата минута след втора дузпа за домакините Лино Декресон оформи крайния резултат.