Черноморец потопи и Локомотив

Черноморец- Бургас

Черноморец продължава победния си ход в Трета лига – Югоизток. В мач от VII кръг на надпреварата, “акулите” се наложиха с 4:0 като домакини на Локомотив (Пловдив) II. По този начин те нанесоха първа загуба в първенството на “смърфовете”. Възпитаниците на Ангел Стойков пък записаха седма победа от седем двубоя и са лидери с пълен актив от 21 точки.

Срещата започна равностойно, но постепенно Черноморец наложи пълна доминация на терена. Това даде резултат в първата минута на добавеното време на първото полувреме. Центриране отляво бе засечено от воле от Тодор Чаворски за 1:0.

През втората част “акулите” продължиха да значително по-добрият отбор на терена и в 64-ата минута удвоиха аванса си. Георги Господинов проби отдясно и даде успореден пас за Димо Бакалов, който с гръб към вратата засече с пета за 2:0.

В 89-ата минута бе оформена класиката в резултата. Влезлият като резерва Хидает Хюсеин от неголям ъгъл стреля директно от фал, поразявайки горния десен ъгъл на вратата за 3:0.

Във 2-ата минута на продължението гостите сгрешиха при изнасянето. Топката стигна в наказателното поле до Хидает Хюсеин, който с прецизен шут в горния ляв ъгъл на вратата оформи крайното 4:0.
Председателят на УС на "Черноморец 1919" д-р Спасимир Иванов коментира, че е много доволен от страхотното представяне на отбора от началото на сезона