Апашът задигнал инструменти за общо 709 лева
По искане на Районна прокуратура - Велико Търново е наложена мярка за неотклонение задържане под стража на рецидивист за извършена поредна кражба.
К.Г. е привлечен като обвиняем за това, че на 25 април тази година, след предварителен сговор с К. Т., чрез използване на пластина от цип, проникнал в избено помещение.
Апашът задигнал ъглошлайф, трион, дрелка, бъркалка за строителни смеси, гидория , велосипед , разпънка за купе, комплект китайски гаечни ключове, комплект ключове, гидория, панел за CD , комбинирани клещи, оригинален комплект гаечни ключове, за мотоциклет, комплект метчици и плашки и цифров волтметър. Всички вещи са на обща стойност 709,50 лева.
Преценено е, че от събраните до момента доказателства може да се направи обосновано предположение за авторството на деянието в лицето на К. Г. и е налице опасност да се укрие и да извърши престъпление.
Разследването продължава под ръководството на Районна прокуратура – Велико Търново.