Аржентинец свири и откриването, и финала

ФИФА не спира да прави куриози на световното първенство. Най-много полемики предизвикваха досега глобите на отборите. Най-често те бяха налагани заради неспазване на маркетинга – някои си позволяваха да рекламират фирми, които не са официална част от кохортата на Джани Инфантино за турнира в Русия.

Сега дойде време и за съдийски куриоз. Съдията, с когото се откри мондиалът, ще свири и финалния двубой. Честта е на аржентинеца Нестор Питана. 43-годишният учител по физическо възпитание от град Корпус ръководи първия двубой между Русия и Саудитска Арабия, спечелен от домакините с 5:0. Сега ФИФА му довери да ръководи и най-важния дуел между Франция и Хърватия.

Питана вече свири два от мачовете на финалистите. Първо ръководи победата на Хърватия след изпълнение на дузпи в осминафинала. После получи наряд за четвъртфинала Франция – Уругвай (2:0). Общо мачовете му на турнира са пет.

Снимка: Twitter