“Астана“ моли феновете си за прошка след 0:5

Astana's head coach Stanimir Stoilov gestures during a press conference at Luz stadium in Lisbon, on September 14, 2015, on the eve of the UEFA Champions League Group C football match SL Benfica vs FC Astana. AFP PHOTO / PATRICIA DE MELO MOREIRA

Астана“ помоли феновете си за прошка заради катастрофалната загуба с 0:5 от „Селтик“ при гостуването в Глазгоу в първия мач от плейофа за Шампионската лига. Поражението бе най-тежко за треньора Станимир Стоилов в цялата му успешна европейска история.

Молим запалянковците да ни простят този резултат – каза Саян Хамиджанов, генералният мениджър на „Астана“. - Знам колко много чакаха този мач. Нашата голяма цел беше да се класираме в групите на Лига Европа и вече я постигнахме. Има дни, когато всичко се получава и такива, когато не става нищо. „Селтик“ би пет пъти към вратата ни и вкара пет гола. Виждам, че „доброжелателите“ вече започнаха да стрелят по клуба. Много чакаха да намерят повод да критикуват „Астана“.“

Астана“ беше по-добрият отбор през първото полувреме, но не успя да реализира положенията си. Автогол и груба грешка в последната минута направиха резултата незаслужено 2:0.

В Шотландия пък изпаднаха в еуфория, след като „Селтик“ е доста под нивото на групите на Шампионската лига. „Тази вечер показа защо клубът плаща 2,4 милиона паунда на треньора Брендън Роджърс“, написа в. „Дейли Мейл“.

Въпреки тежкото поражение Стоилов продължава да е магьосникът на „Астана“. За трети път треньорът вкара казахстанския тим в групите на евротурнир.

Сбъркахме прекалено много пъти – призна Мъри. - Всеки удар в нашата врата стана гол. Нужно е да се повиши качеството на първенството в Казахстан.“