“Барса“ не вкара гол за първи път от 39 мача

Впечатляващата серия на „Барселона“ от 39 мача с вкаран гол спря с крушение – 0:2 като гост на „Севиля“ в първи четвъртфинал за купата на краля. Носителят на трофея от последните 4 сезона е изправен пред огромен проблем преди реванша следващата седмица на „Камп Ноу“. Странният трансфер Кевин-Принс Боатенг дебютира за „Барса“ само денонощие след идването си от „Сасуоло“. Но ганайският национал няма нищо общо с класата на отсъстващия Лео Меси.

Пабло Сарабия и Висам Бен Йедер вкараха по един гол през второто полувреме в опит поне малко да си отмъстят за позорното 1:5 във финала миналия сезон. Меси въобще не пътува за Севиля, а Филипе Коутиньо и Луис Суарес започнаха като резерви. Бен Йедер посвети гола си на изчезналия в самолетна катастрофа Емилиано Сала, с когото игра заедно във френското първенство.

И докато „Барса“ трябва да мобилизира всички сили за обрат, президентът Жозеп Бартомеу направи огромен трансфер. Каталунците купиха Френки де Йонг от „Аякс“ за 84,4 милиона евро. Така младокът вече е най-скъпият холандец, изпреварвайки Върджил ван Дайк („Ливърпул“). Де Йонг ще заиграе в „Барса“ от следващия сезон.