България изпраща 24 състезатели в 14 спорта на младежката олимпада в Буенос Айрес

България ще бъде с 24 състезатели в 14 вида спорт на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес (6-18 октомври), съобщиха от Български олимпийски комитет.

Делегацията ще бъде водена от председателя на БОК Стефка Костадинова. В състава е и генсекът на БОК Белчо Горанов.

Наши състезатели ще преследват отличия в следвите видове спорт: спортна акробатика, бадминтон, бокс, борба, вдзигане на тежести, джудо, спортно катерене, фехтовка, художествена гимнастика, спортна стрелба, плуване, лека атлетика, модерен петобой и тенис.

Спортна акробатика

Мариела Костадинова смесена двойка

Панайот Димитров смесена двойка

Бадминтон

Мария Делчева индивидуално

Бокс

Горяна Стоева кат. 51кг

Борба

Едмонд Назарян кл. стил кат. 45кг

Джудо

Алекса Георгиева кат. до 44кг

Спортно катерене

Петър Иванов

Художествена гимнастика

Татяна Воложанина индивидуално

Спортна стрелба

Кирил Антонов Киров пистолет

Пламен Емилов Емилов пушка

Вдигане тежести

Галя Шатова кат. 63 кг

Христо Христов кат. +85 кг

Модерен петобой

Христо Панайотов индивидуално

Зорница Стоилова индивидуално

Плуване

Йордан Янчев 200,400, 800м свободен стил

Тихомир Тодоров 50, 100, 200м бътерфлай

Диана Петкова 50, 100м свободен стил; 50м бруст

Василики Кадоглу 800м свободен стил

Лека атлетика

Александра Начева троен скок

Валентин Андреев хвърляне на чук

Яна Копчева тласкане на гюлле

Веселин Живков 200м

Фехтовка

Йоана Илиева сабя

Тенис

Адриан Андреев сингъл

Длъжностни лица 16 треньори

Гергана Денева треньор Спортна акробатика

Слънчезар Цанков треньор Бадминтон

Петър Лесов треньор Бокс

Станислав Борисов треньор Борба

Емил Дамянов треньор Джудо

Белла Каратанчева треньор Худ. гимнастика

Васил Киров треньор Спортно катерене

Румяна Апостолова треньор Спортна стрелба

Живко Николов треньор Вдигане тежести

Владимир Кузманов треньор Модерен петобой

Ботко Трендафилов треньор Плуване

Стойко Цонов треньор Лека атлетика скокове

Андриан Андреев треньор Лека атлетика хвърляния

Христо Стоянов треньор Лека атлетика бягане

Ивайло Трайков треньор Тенис

Ивайло Воденов треньор Фехтовка

Ръководство на делегацията

Стефка Костадинова председател на БОК, ръководител на делегацията

Белчо Горанов генерален секретар, зам. ръководител на делегацията

Камелия Игнатова шеф на мисия

Оперативно управление

Д-р Стефан Стругаров главен лекар

Християн Янков протокол и транспорт

Лилия Пандурова администрация

Ивана Динева образователна програма

Коментари

Задължително поле