Везенков и Бост с победи в Евролигата

Американецът с български паспорт Дий Бост и руският му тим „Химки“ прекъснаха победния ход на лидера „Фенербахче“ (Турция) в баскетболната Евролига. Националът отново изигра силен мач, като се отчете с 12 точки при домакинския успех с 84:78 след продължението. Бост бе на терена 27:05 минути, като отбеляза още 2 борби, 5 асистенции и една отнета топка. Съотборникът му от Сърбия Стефан Маркович бе най-резултатен с една точка повече – 13. За „Фенербахче“ това е първа загуба след 12 поредни успеха (15:2), а „Химки“ е 12-и с баланс 7:10.

Победа постигна и Александър Везенков с „Олимпиакос“, които надиграха испанския „Баскония“ с 91:87 също в продължението. Българинът игра едва 6:29 минути, като спечели една борба, но не успя да се разпише. Топреализатор за гърците бе Зак Лъдей с 23 т.