Волейболистките вече еднолично на върха

Снимка FIVB

Волейболистките вече са едноличен лидер в група „А“, след като постигнаха трета победа от три мача в Златната европейска лига. Тимът, воден от селекционера Иван Петков, се справи и с гостите от Азербайджан – 3:1 (-17, 17, 14, 21) в столичната зала „Христо Ботев“. Преди това момичетата сразиха Португалия (3:0) и Украйна (3:1), като имат само два загубени гейма до момента.

„Доволен съм от мача, макар че имаме още резерви – заяви треньорът. - Азерките ни изненадаха със сервиса, получи се спад в нашата игра в първия гейм. Но това е нормално. Имаме много млади състезателки и всичко е въпрос на сработване.“

Битката бе изгледана от бившата капитанка Страшимира Филипова, както и от разпределителката на ЦСКА Диана Ненова, която бе в компанията на половинката си – боксьора Тервел Пулев. На трибуните бяха още вицепрезидентът на родната федерация Любо Ганев и волейболната легендата Борислав Кьосев.