В Норвегия: България е в процес на успешно лечение

Медиите в Норвегия не останаха впечатлени от начина, по който скандинавците загубиха визитата на България с 0:1. Норвежците се обединиха около мнението, че тимът е играл по-добре от домакините и загубата е незаслужена. Въпреки това водещото издание FVN отдаде заслуженото и на „лъвовете“.

„Норвегия беше отборът, който водеше мача – се казва в материала на скандинавците. - Играчите ни печелеха индивидуалните битки, имаха необходимата агресия, контролът им над мача беше добър всички показатели. Само в предни позиции бяха твърде разконцентрирани. На свой ред българите бяха изненадващо слаби на свой терен. Те създаваха съвсем леки неприятности на защитата и вратаря ни. Определено това е мач, който Норвегия трябваше да спечели. Съперникът обаче се бори лъвски до самия край и беше готов за това. България е отбор, който е в процес на успешно лечение след дълги години гнет по европейските терени. И все пак това е мач, който трябваше да спечелим.“

Подобно мнение изразиха и самите футболисти. Голяма част от състава на селекционера Ларс Лагербак обвини съперника, че е симилурал твърде често.

„Така се играе футбол в Източна Европа – обяви Мохамед Елионуси. - Отстрани е смешно, тъй като те падаха при всеки допир и прекараха доста време на земята. Съдията се справи добре в опитите си да изправя българите бързо от терена. След като поведоха в резултата, съперниците ни постоянно бавеха времето. Гадно е, грозно е, но това е част от играта.“