Почина знаков лидер на СДС – Бургас Венцислав Чамурджиев издъхнал в дома си в село Маринка

От ревност мъж плати 2 500 евро да взривят къщата на бившата му жена Полицията е задържала поръчителя и извършителя

Отстраниха временно шефовете на трите болници до приключване на проверката за починалото дете

Съдят син, бил и тормозил родителите си

56-годишна жена е загинала при катастрофата на бул. „Европа“

Рохани: Иран е победоносен и единен след протестите

Григор изпусна два мачбола и отпадна

Григор Димитров не успя да запише победа №300 в кариерата си, след като отпадна в четвърфиналите на тенис турнира в Ченду (Китай). Българинът има за какво да съжалява, тъй като бе на крачка от успеха, но изпусна два мачбола във втория сет срещу руснака с казахстански паспорт Александър Бублик и отпадна – 7:5, 6:7, 6:7. В решителния тайбрек бившият № 3 в света допусна много грешки, а съперникът му затвори мача с малка доза късмет – с помощта на мрежата. Битката продължи 150 минути, в които Бублик реализира впечатляващите 35 точки от сервис. А следващият съперник на руснака ще бъде Лойд Харис (ЮАР), който влезе в турнира като „щастлив губещ“, или Жоао Соуса (Португалия).

Така Григор не успя да изравни постижението си от 2016-та година, когато при първото си и единствено досега участие в Чънду стигна полуфиналите. Асът ни бе поставен под №4 в схемата и последва сред зрителите Джон Иснър (САЩ), Феликс Оже-Алиасим (Канада) и Беноа Пер (Франция), които отпаднаха още във втори кръг.
Равносметката на Димитров този сезон е 17 победи и толкова загуби. Българинът си тръгва от Ченду с 31 570 долара от наградния фонд ($1 213 295), както и с 45 точки за световната ранглиста, в която сега е 26-и.

Андиан Андреев с четвърти успех без загубен сет

Адриан Андреев постигна четвърта победа без загубен сет и вече е на четвъртфиналите на тенис турнира в Харлинг (САЩ) с награден фонд 25 000 долара. 18-годишният талант, който започна от квалификациите, се справи и с Андрю Уотнсън (Великобритания) – 6:4, 6:3. Във втората част българинът спечели три поредни гейма от 3:3 до 6:3 и затвори мача за 90 минути игра.

Андреев се върна на корта, след като почти 4 месеца лекува травма на лявата китка. Заради контузията той пропусна и открития шампионат на САЩ за юноши. Миналата година софиянецът ликува с титлата на двойки в Ню Йорк.
А за място на полуфиналите Андреев ще спори с Логан Смит (САЩ).
До същата фаза проби и Александър Лазаров, но на турнира в Ливан. Българинът победи партньора си на двойки Петрос Циципас със 7:5, 6:3.