Жители на Смолян се страхуват да напускат домовете си заради силния вятър (СНИМКИ)

Кристиан Костов спечели награда на публиката за европейски дебют

ГДБОП пресече незаконно разпространение на роман на Дан Браун в интернет

Български студенти разказват на ученици какво е да учиш в Холандия

Гришо развали рождения ден на Троицки и е на полуфинал в София

Снимка: Благой Кирилов, архив

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров победи с 6:3 6:3 номер 31 в света Виктор Троицки и си осигури място в полуфиналната фаза на турнира по тенис Garanti Koza Sofia Open за по-малко от час игра. По-рано днес стана ясен и първият полуфинал. В битка за място на финала ще се изправят Давид Гофен и миналогодишният шампион Роберто Баутиста Агут.

Рефер на мача отново бе бразилецът Карлош Бернандеш, който съдийства мача между Димитров и Янович. И Гришо, и рожденникът Троицки бяха посрещната с бурни овации от над 10-хилядната публика.

Първи сет
Сервис-геймът на Гришо не започна по най-добрия начин. След аут и двойна грешка, Троицки имаше две възможности за пробив, но Димитров излезе от ситуацията и затвори гейма. Троицки сервираше много плоско и това позволи на Григор да отрази подаванията и да бъде агресивен. Троицки се пречупи под напрежението и загуби гейма (2:0). Хасковлията продължи серията си и дръпна до 3:0.

Троицки се разписа чак в четвъртия гейм и взе подаването си. (3:1). Това не разсея Гришо и той върна аванса си от три гейма (4:1). Номер 37 в света спечели шестия гейм с добри сервиси и излизане на мрежата. В стил „Федерер“, Григор спечели своето подаване за малко над минута с топовни сервиси. 28 минути бяха нужни на Димитров да вземе първия сет (6:3).

Втори сет

Троицки спечели откриващия гейм на втори сет, след няколко непредизвикани грешки на съперника си. Във втория гейм, Димитров допусна двойна грешка, но излезе от ситуацията с ас и спечели подаването си. (1:1). Троицки бързо печели своето подаване с помощта на добре насочени сервиси. (1:2).

Отново проблеми в подаването на Григор. Четвъртият гейм беше най-дългият в мача, след грешки на първи сервис на номер 13 в света. Същата съдба последва и Троицки – Григор имаше възможност да пробие, но изкара в аут и сърбинът успя да спечели гейма. Точният сервис и дълбоките ретури помогнаха на Димитров бързо да вземе подаването си и да изравни. (3:3)

В седмия решителен гейм, Троицки загуби концетрация и позволи на Григор да направи пробив (4:5). Димитров затвърди пробива си с бърз сервис-гейм. (5:3). Димитров проби в деветия гейм и с това затвори мача.