Две български джебчийки на съд в Полша

Две български джебчийки на съд в Полша

До пет години лишаване от свобода може да получат две гражданки на България, които са били задържани на местопрестъплението докато извършват джебчийски кражби в полската столица Варшава.

Джебчийките идвали често в "командировка" да тарашат дамски чанти в моловете, но при поредното им пътуване били арестувани съобщиха от полицията във Варшава, съобщи Канал 3.

Полицаите работили по издирването на две българки, които били заподозрени в кражбата на марков смартфон на 1 януари следобед. Благодарение на доброто сътрудничество с охранителните фирми завчера ченгетата получили информация, че в един от моловете в града са се появили жени, които отговарят по описание на издирваните.

Буквално след минути криминалистите вече били в помещението за видеонаблюдение на мола и успели да локализират жените. Ченгетата извадили късмет. Точно в този момент на екраните на мониторите можело да се проследи цяла джебчийска атака на двете българки. По метода "закачалка" крадлите тъкмо атакували клиентка на един от магазините. Методът бил известен с това име заради начина на осъществяване на джебчийската кражба. Една от крадлите вдига дреха със закачалката все едно, че я оглежда, като в същото време прави с нея параван, който да скрие дамската чанта на жертвата от останалите и от видеокамерите. В този момент другата крадла бърка в отворената чанта на клиентката-жертва и с бързи и ловки движения измъква ценностите оттам.

Веднага след удара жените оставили "закачалката" и тръгнали към изхода на магазина, но там вече ги чакали полицаите. Те обяснили на българките, че са ги наблюдавали прецизно и едната от тях доброволно извадила от коженото си палто плячката - портмоне с пари и документи.

В присъствието на преводач и на двете българки но възраст 36 и 31 години са повдигнати обвинения. По данни на полската полиция и двете идвали редовно в Полша и работели само в един и същ мол, където познавали добре обстановката.

Най-четени