Интензивен трафик на "Капитан Андреево"

Интензивен трафик на "Капитан Андреево"

Интензивен трафик има към границата ни с Турция. Гастарбайтерите, които традиционно лятото пътуват от Европа към родината си, образуваха опашки по граничните пунктове. Най- натоварен е пунктът "Капитан Андреево". Има девет колони с автомобили. Пунктът работи на пълен капацитет, предава БТВ.

9000 коли са преминали вчера през "Капитан Андреево", днес се очаква бройката да бъде по-голяма. "Самите колони не са много големи -; около 200 м. Пунктът е пълен на 1/3. Ако пунктът се запълни на 100%, възможността е да се въведат облекчени гранични проверки", обясни Емил Гочев, началник на ГКПП "Капитан Андреево".

Той допълни, че на влизане в България се избягват облекчени проверки, защото сме външна граница на Европейския съюз.В ранните часове преминаването на граничния пункт в посока Турция отнемаше 30 минути.

Още от (България)

Най-четени