Експерти обсъдиха използването на финансови инструменти в проекти за ВиК инфраструктура

Алексис Ципрас предупреди Турция, че ще наложи санкции, ако се потвърдят сондажите за газ край Кипър

Кианит ни пази от магии Камъкът на истината

Самолет от Милано кацна аварийно в Москва

САЩ разглеждат всички варианти за отговор на Иран

Кметът на Варна награди шампиони по водна топка и баскетбол

Кметът на Варна Иван Портних награди млади изявени спортисти, донесли куп медали по водна топка и баскетбол. На тържеството присъстваха шампионите по баскетбол до 16 г., които спечелиха и купата на страната тази година.

При 19-годишните варненци спечелиха сребърни медали от Държавното първенство и купата на България, а 12-годишните са бронзови медалисти. Треньорът им Георги Бакалов, шефът на Детско-юношеската школа на баскетболен клуб „Черно море Тича“ Спас Натов и президентът на клуба Георги Ганчев получиха плакети от кмета и му подариха медал и екип с името му на гърба на фланелката с №1.

Портних награди и треньорите на КПС „Варна“ Найден Найденов и Велимир Цветков. 11-годишните и 19-годишните ватерполисти от клуба станаха шампиони на България. „Успехите на нашите млади състезатели ни задължават да продължаваме с усилията да създаваме все по-добри условия за спорт в града.

Неслучайно Варна е носител на титлата „Европейски град на спорта“ и тъкмо вие я изпълвате със съдържание. Ще правим всички нужно, за да можете да прославяте Варна и България“, обеща на шампионите Иван Портних.