Костов не се страхува от феновете на "Ботев"

Новият наставник на „Ботев“ (Пловдив) Николай Митов ще започне работа в клуба от днес. Той ще наследи подалия оставка преди седмица Николай Костов.

В негово отсъствие „канарчетата“ записаха втори успех за сезона - 2:1 над „Нефтохимик“ на базата в Коматево. Победата за домакините дойде след груба грешка на бранителя на „зелените“ Марко Ранджелович, позволил на Саркан Юсеин да реализира победното попадение. Преди това Жоао Паоло бе извел „жълто-черните“ напред, а Костадин Велков изравни преди почивката.

Митов ще бъде четвъртият бивш наставник на „Левски“, който поема „Ботев“ за последните 3 години. Преди него същото сториха Станимир Стоилов, Велислав Вуцов и за последно Николай Костов.

На въпрос дали се притеснява от привържениците на „канарчетата“, които не са доволни от назначението му, той контрира: "Като ме познавате, дали ме е страх от нещо?“