Макрон предложи на САЩ да позволят Иран да продава малки количества петрол

Макрон предложи на САЩ да позволят Иран да продава малки количества петрол

Френският президент Еманюел Макрон предложи на американския си колега Доналд Тръмп да преговаря отново с Иран, съобщават медиите в САЩ.

Френски източник заяви, че на среща в кулоарите на Г-7 двамата лидери са обсъдили въпросите, свързани с Иран. Според плана, на Техеран трябва да бъде разрешено да продава известно количество петрол, в замяна на някои гаранции.

Иран трябва да се съобразява с договореностите, да намери начин за намаляване на напрежението в Персийския залив и да се върне към конструктивни преговори при разработването на ракети и регионалните въпроси. Също така следва да се разработи нов план за периода след 2025 г., когато изтича сегашния договор.

Пресцентърът на Белия дом потвърди, че американският президент и Макрон са се срещнали лично в Биариц и също така са обсъдили световната търговия, Либия, както и напрегнатата ситуация в Персийския залив.

Най-четени