Мико Кузманов се бори мъжки, но отпадна от 57-я в света

Третата ни ракета Димитър Кузманов отпадна от турнира Sofia Open . 450-ят в света Кузманов загуби от холандеца робин Хаасе с 4:6 3:6 за час игра.  Заемщият място №450 в ранглистата на ATP Кузманов взе участие в турнира с "уайлд кард". Хаазе пък е номер 57 в света в момента, като върховото му постижение в кариерата е №33 през 2012 година.

Първи сет

Кузманов показа притеснение още първия гейм. Той взе първата точка от мача и сервис-гейма си, но тя се оказа последна. Пловдивчанинът беше пробит на 15 от съперника си. С напредването на сета обаче се отпусна започна да показва добрите страни от играта си. Хаазе обаче играеше със спокойствие и постоянно подлагаше под напрежение пловдивчанина.

Холандецът играше отлично на основната линия и поснояннно разнообразяваше играта. Това не позволи на Мико да намери начин да го пробие. Хаазе затвори първия сет при 6:4.

20170207162039_img_1419-01

Втори сет

Пловдивчанинът се разконцентрира и позволи на съперника си да вземе своя сервис-гейм и да направи пробив (2:0).

Кузманов взе чак третия гейм на третата част. Той остави съперникът си от 15-40 да обърне гейма до точка за пробив, но добрата игра на българската надежда от основната линия му донесе гейма (2:1). Хаазе взе следващия гейм и поведе с 3:1.

В четвъртия гейм Мико имаше проблеми с вкарването на първия си сервис. След двойна грешка и аут при ретура и следващата размяна на удари, Хаазе успя да пробие за втори път и да поведе с 4:1. Мико обаче събра играта си и с добре пласирани ретури стигна до две точки за пробив, като реализира още първата (4:2).

Шестият гейм също отиде в сметката на 450-я в света българин (4:3). Хаазе взе експресно своя сервис-гейм и доведе резултата до 5:3. Кузманов трябваше да сервира за оставане в турнира. Пловдивчанинът обаче загуби сервис-гейма си и с това и мача.

"Това, че съм загубил не значи нищо. Щастлив съм, че имам възможност да участвам срещу едни от най-добрите. Благодаря на всички, които дойдоха", заяви Мико веднага след мача.

Кузманов все пак продължава в турнира на двойки, след като вчера записа победа с Александър Лазов. Двамата победиха с 6:4, 6:7 (9), 10-7 Ариел Бехар (Уругвай) и Андрей Василевски (Беларус).